Bu yıl, ancak, İlerleme Raporu üzerinde tartışma, hangi reform demokratikleşme vaat ve Gezi mitingleri hükümet karşıtı dalga olan sert tepki, sırasıyla, kendi tarihinden odaklanmış için dolu ve ızgara Türkiye hem bekleniyor yerine raporun kendini daha duyuru. Ilanından önce Birkaç hafta, AB Bakanı Egemen liderliğindeki Türk diplomatik koro Bağış sadece bir ret ile karşılanması için, bir yeniden planlama isteyen, AB takvim üzerinde homurdanma başladı. Buna karşılık, AB bakanı ülkesinin bayram sonrasına kadar raporda anne kalacak ilan ederek intikamını vardı.

Türkiye aslında, tarihsel olarak hafta sürecek tatil, sadece dini olanlar, alışık milyonlarca hevesle uzun süreli tatil bir duyuru bekliyoruz kendisinden önce ve ya da yeterince şehirden bir kaçış zevk için bu şanslı değil metropol şehirlerde terk önce tatil buna göre planlar yapmak, bir kendi işinden daha da kötü. Onlara tatillerinde görev olması gerektiren bir meslek olanlar her zaman haftalık Eid tatilci doğru güler yüzlü gıpta ile hareket, ama politikacılar söz konusu olduğunda, çok iş onları görmek için bekliyoruz.

Ama son yıllarda çift için, Türk hükümetinin biraz kaldıkları meydan okuyan çıktı, hem de giderek sıra, sistemik dini bayramlarda “out-of-düzen” vardır. Yurt, hemen hemen herkes onunla değil, uluslararası düzeyde Tamam görünüyordu. İlerleme Raporu ve üzerinde tek bir yorum teklif olan söz ret tarihini değiştirmek için çabalarını ile, Türk hükümeti açıkça onun İslami ritüelleri için aynı saygı gibi kadar Avrupa ortak olmak isteyen istediğini yaptı kendi, hatta bir öncelik yapmak.

Batı dünyasında da Noel veya Paskalya için biraz kapanır beri Ankara’da bir nokta olabilir. Ama Türkiye’nin haber kaçtı umutsuzca genellikle “Hıristiyan.” Olarak her ikisi için de adil bir anlaşma dini referansları ile siyasi gündemi şekillendirmeye değil etiketli bir kulübün kapısını çalıyor ankara tele kızlar olan tarafı olmasıdır. Ancak, giderek tespit ve bu fuar hedefe ulaşmak, söylenmemiş dini ilham ile idare ediliyor bir dünyada daha zor hale gelmektedir.

Her neyse, haftanın görüşlerini sadece Suriye, Kürt bataklığına için böyle mekik diplomasisi gibi diğer konuları, bir arka plan karşı fizzling risk gibi “, kapatma” kendi kendini empoze ile Türk yetkililerin naysays olan veya olmayan sona erecektir , ya da ABD’de gerçek anlaşma kapatma. Hala güncelleştirmeleri aşağıdaki ilgilenen varsa – bu makalenin sonuna olduğu açıkça, sen – görmek için çok az olacak çünkü Türkiye söylediklerini arayarak kendiniz sorun yok.

En iyi yerine Eid tatil keyfini istiyorum – eğer – sessizliğin sesi kendi kakofoni ile tanınan bu ülkede sona ermeden önce.